Легкові шини вимагають правильного поводження, яке дозволить не тільки зекономити гроші внаслідок більшого терміну їх життя, а й покращити вашу безпеку на дорозі завдяки збереженню експлуатаційних характеристик на весь рекомендований термін користування. Ці десять порад стануть у пригоді власникам легкових авто.
- 1) При монтажі шин дотримуйтесь напряму обертання, вказаного на виробі, якщо він має направлений малюнок протектора. У разі асиметричного малюнка протектора керуйтеся написами на бортах – «Inside» (внутрішня сторона) та «Outside» (зовнішня сторона).
- 2) Після встановлення нової легкової гуми протягом трьох днів рекомендується уникати різких стартів та гальмування – дотримуватися врівноваженої манери їзди. Це дозволить монтажному мастилу висохнути та зменшить ризик прокручування шини на ободі.
- 3) Під час водіння дотримуйтесь спокійного стилю керування автомобілем. Уникайте пробуксовувань та руху із заносами. Особливо слід звертати увагу на манеру управління під час руху агресивним дорожнім покриттям (жвір, щебінь тощо). Це зменшить ризик пошкодження легкової гуми та продовжить період експлуатації.
- 4) Регулярно стежте за тиском у гумі. Нормальний тиск зменшує опір коченню шин, зменшує ризик появи здуття та порізів на покришках, а також покращує керованість автомобіля.
- 5) Проводьте ротацію легкових шин кожні 10-15 тисяч кілометрів для їхнього рівномірного зносу. Це дозволить досягти більш рівномірного зносу та продовжить ресурс роботи.
- 6) Під час встановлення нових покришок перевірте стан амортизаторів, деталей підвіски та кермового керування, кути установки коліс (розвал-сходження). Несправний технічний стан автомобіля може призвести до передчасного чи нерівномірного зносу виробів.
- 7) Контролюйте балансування. Вага колеса повинна бути рівномірно розподілена по колу, щоб не відбувалися вертикальні та горизонтальні коливання (розгойдування) автомобіля.
- 8) Не перевантажуйте автівку, пам’ятайте, що легкові шини мають свій індекс навантаження, при перевищенні цього навантаження підвищується їхній знос.
- 9) Регулярно проводьте огляд шин, стежте за зносом протектора, видаляйте сторонні предмети, що застрягли в заглибленнях.
- 10) Дотримуйтесь правил зберігання гуми для легкових авто. Температура зберігання +15°С. Уникайте впливу прямого сонячного світла, агресивного середовища (масло, бензин, гальмівна рідина тощо). Шини при зберіганні не повинні зазнавати навантажень.
На основі матеріалів сайту tyreclub.com.ua