Карантин и дороги | “Красные” зоны: как в них попасть и когда “закроют” Киев. Отвечает глава УЗ Иван Юрык

3 сeрпня пaсaжири пoтягу Xeрсoн – Львів, яким трeбa булo вийти у Тeрнoпoлі, підняли волнение в пoїзді. Нaчaльник пoтягa відмoвлявся рoбити зупинку угоду кому) їx висaдки – містo цьoгo дня внeсли в “чeрвoну” кaрaнтинну зoну.

Як тeпeр пoдoрoжувaти Укрзaлізницeю, врaxoвуючи вимoги прo зoнувaння? 

зaпитaлa у викoнуючoгo oбoв\’язки гoлoви прaвління “Укрзaлізниці” Івaнa Юрикa. Нижчe йoгo бліц-інтeрв\’ю:

– Xтo сaмe в Укрзaлізниці уxвaлює рішeння прo припинeння спoлучeння aбo зaкриття пeвниx міст рeгіoнів? Щo є підставою к цього? І чи є рішення обов’язковим интересах виконання?

– Укрзалізниця не приймає рішення щодо посилення нежто послаблення карантину. Під время призначення поїздів та їх зупинок ми керуємося рішеннями Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. І вони обов’язкові чтобы виконання.

Зазначена комісія встановлює “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” ли “червоний” рівень епідемічної небезпеки. Следовать “червоного” рівня епідемічної небезпеки забороняються регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів залізницею.  Наприклад, 3 серпня такий рівень епідемічної небезпеки був встановлений интересах Луцька, Тернополя та Кіцманського району Чернівецької області. Але ми вже отримали рішення комісії относительно послаблення карантину та з 8 серпня поновили зупинки поїздів у цих містах.

7 серпня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій переглянула рішення насчет зонування: у “червоній” зоні залишився лише Кіцманський место Чернівецької області. Укрзалізниця туди невыгодный їздить, як повідомили в компанії.

Ввечері 7 серпня УЗ отримала на виконання рішення комісії, сиречь з 8 серпня відновила зупинку в Тернополі та Луцьку 11 потягів. Предварительно 11 серпня компанія збирається відновити сполучення в цих напрямках ще 18 потягів (у тому числі приміських). 

– Що відбувається з квитками? Вони автоматично анулюються? Як отримати компенсацію после паперові і онлайн-квитки?

– Кошти из-за квитки на скасовані поїзди альбо зупинки поїздів через пункт ми повертаємо в повному обсязі.

Невикористані квитки, куплені офлайн, можна повернути в до свидания-якій залізничній касі, незалежно від місця їх придбання. Квитки, придбані онлайн, можна повернути “в особистому кабінеті користувача”.

Пасажири з квитками до самого “закритих” станцій, можуть здійснити висадку в станціях розташованих по маршруту прямування поїзда. Наприклад, с целью пасажирів, що придбали проїзні документи до самого станції Тернопіль, існує можливість здійснити висадку держи станціях Хмельницький, Підволочиськ, Золочів, Красне либо Львів.

Якщо ж пасажир перервав свою поїздку та вийшов, наприклад, возьми зупинку раніше своєї, так йому буде повернуто кошти после непрослідувану відстань. Для цього потрібно зробити відповідні відмітки у квитку держи станції переривання поїздки.

Пасажирські поїзди Укрзалізниці зупинятимуться в “червоній зоні” к висадки пасажирів, посадка ж если заборонена, раніше заявив міністр інфраструктури Влад Криклій. Він додав, що уставить звернення до Кабміну относительно відповідну зміну до вимог оборона “червоні зони”.

Однак станом возьми 10 серпня вимога для повну заборону зупинки в населенних пунктах, що потрапили до самого зони з найвищим рівнем карантинної небезпеки, досі чинна. Офіційних змін для це поки немає в жодному нормативному акті. В УЗ підтвердили, що невыгодный мають там права зупинятися.

– Якщо ануляція квитків відбувається автоматично, як впредь до потягу потрапили люди, які прямували з Херсону задолго. Ant. с Тернополя 3 серпня, що зрештою спромоглися зупинити потяг в Тернополі?

– На сьогодні ми реалізуємо квитки по (по грибы) 90 діб до відправлення поїздів. Продаж квитків бери поїзд № 109/110 Херсон – Львів було відкрито після поновлення його курсування – з 1 липня.

Пізніше Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації, заборонила з 3 серпня посадку та висадку пасажирів, зокрема, нате станції Тернопіль.  

У зазначеному поїзді накануне станції Тернопіль прямувало 55 пасажирів, яким ми запропонували  вийти в станціях Хмельницький, Волочиськ, Золочів та Львів, альбо повернути повну вартість следовать квитки. Натомість частина пасажирів поїзда самовільно вийшла під миг технічної зупинки на станції Тернопіль.

– Як дістатись додому людям, які повертаються з відпочинку, в тому числі з дітьми. Чи пропонує УЗ альтернативні варіанти?

– Пасажири з квитками поперед станцій, що закриті, можуть здійснити висадку в зупинках поїздів, розташованих по (по грибы) маршрутом. Також вони можуть повернути квитки та отримати 100% їх вартості і скористатися альтернативними видами транспорту.

– У Києві високий показник захворюваності. Чому столицю невыгодный “закривають” від решти міст?

– Для Києва встановлений “зелений” рівень епідемічної небезпеки. Рішення насчет обмеження пасажирських залізничних перевезень возьми території міста Києва никак не приймалось.

Уляна Букатюк

обозреватель , раздел Бизнес
В случае если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.