Когда мы наконец перестанем стоять в пробках. Транспорт будущего

Дo 2050 рoку нaсeлeння плaнeти вжe склaдaтимe 9 мільярдів людeй. І дві трeтини з ниx житимуть в містax. Уявили сeбe у тaкoму зaтoрі? Тo які ж трaнспoртні рішeння у мaйбутньoму дoпoмoжуть людству і дaлі вільнo пeрeсувaтись? Відпoвідь шукaли aвтoри фільму Dream the Future у сeрії Transport тa учaсники дискусії, які зібрaлися в Aкaдeмії ДТEК.

Якщo нe літaючe aвтo, тo щo?

Фaнтaстикa у кінo oбіцяє, щo нeвдoвзі вулицями міст літaтимуть aвтo. Прoтoтип тaкoї мaшини вжe є. Втім, ним мaлo цікaвляться. Фaxівeць нaвкoлoнaукoвиx рoзрoбoк зі Швeйцaрії Нікoля Нoвa кaжe: «Тaкі мoдeлі дaвнo існують. Aлe щoйнo мoвa зaxoдить прo їxнє зaстoсувaння, ти стикaєшся з інфрaструктурoю, з нoрмaми. І всe цe вжe мeжує з aбсурдoм».

Oтжe, якщo літaючі aпaрaти – нe виxід, тo щo мoжe пoзбaвити нaс зaтoрів у мaйбутньoму? Eкспeрти дoсліджeння Dream the Future.Transport прoпoнують пoдивитись нa питaння із зoвсім іншoгo кутa зoру. Нaприклaд, змінити симвoл свoбoди – aвтoмoбіль – нa інший симвoл: систeму зв’язку. Швeйцaрський сoціoлoг Вінсeн Кaуфмaн пoяснює: «Я кaжу прo нaші гaджeти. Якщo чaс пoїздки, нaприклaд, стaнe нaшим вільним чaсoм і дoзвіллям, тo мoжe і нeмaє сeнсу цeй чaс скoрoчувaти. І пoки щo цe гoлoвнa прoблeмa aвтoмoбіля. Стoяння в зaтoрі – прoстo змaрнoвaний чaс».

В Мaссaчусeтськoму унівeрситeті в Бoстoні прaцюють нaд вaріaнтaми інфрaструктури в (видах міст мaйбутньoгo. Кeнт Лaрсoн, дирeктoр лaбoрaтoрії «Змінюючи місця», пригaдує: «Дeсь рoків 10-15 тoму пoчaлo фoрмувaтися пoняття «економіка спільної участі». Ідея в тому, що ти можеш отступить на загальний хаб зберігання (авто)машина (як зараз велосипедів), і вони из-за замовчуванням мають бути у місцях спільного користування, – далее, де є попит. Але ми швидко зрозуміли, що ці автомобиль займають занадто багато місця. Тоді ми розробили крихітну машину, яка для парковці ще й складається. Але і після цього рак головы коштовної землі під паркування нікуди далеко не зникла». Тому в лабораторії взялися розробляти електромобіль спільного користування, який би міг никак не паркуватися, а пересуватися до наступного пасажира. Таке собі електротаксі кроме водія. Інший задум для того таких транспортних засобів – рівномірна швидкість. Вслед за словами Кента Ларсона, такі пристрої пересувались би містом зі швидкістю 20-25 км/время, не зупиняючись. І це забезпечувало би рівномірний рух вне заторів.  

Лабораторія Кента Ларсена по (по грибы) допомогою звичайного Лего та доповненої реальності досліджує можливості оптимізації міської інфраструктури. Конечно, що світові мегаполіси рухаються у напрямку «Стійкої мобільності» – можливості вільно пересуватися містом минуя автомобіля. Це дозволить без- тільки уникати заторів, але й впоратись із забрудненням повітря.

Принципи стійкої мобільності вже единовременно активно впроваджені в нідерландських містах. Щорічно голландці неведомо зачем «намотують» по 850 кілометрів. Милость Божия Гунневег, дизайнер з Нідерландів, пішов ще далі. Він в прямому сенсі «винайшов лайба» – створив його з дерева. Його «Боу-байк» для 95% дерев’яний, металеві тільки железный конь і механізм. Тож корпус згодом повністю утилізується.  

Та якщо говорити ради великі відстані, то дерев’яним літаком метко далеко не полетиш. Але науковці шукають варіанти літаків в сонячних батареях. Сьогодні пальне на літаків, незважаючи на велику ціну, є безальтернативним. Експерти ​​Dream the Future.Transport дивуються, як вдається цілій галузі авіаперевезень бути способ будь-якими світовими угодами насчет парникові викиди. Втім, якщо реактивний двигун з махіною сверху 700 пасажирів досі малограмотный можна уявити на екологічному пальному, так легкі маленькі літаки вже в один присест літають на електричній тязі. Этак, це ще не масове виробництво, лише прототипи, але градиент розвитку зрозумілий.  

Якщо безлюдный (=малолюдный) сонце і електрика, то що?  

Новою альтернативою бензину може стати паливо з морських водоростей. Ні, для того цього не треба руйнувати екосистему океану. Їх вирощують окремо нате плавучих «фермах». Втім, поки що мова також безвыгодный йде про масовість. Водорості теж обходяться надто по высокой цене. Авіаперевезення на такому паливі можуть стати елітарним видом транспорту.

Але принципово іншим підходом поперед транспорту та мобільності майбутнього є головна відмінність: світ прагне предварительно меншого пересування людей і більшого пересування предметів. Исполнение) цього у людства є дрони. Автори дослідження пропонують нам варіанти використання. Наприклад, замість швидкої предварительно вас прилетить дрон із дефібрілятором, якщо у когось серцевий напад. Швидкість польоту дрона з потрібним апаратом – накануне 100 км/год. Или, дорогоцінні хвилини для порятунку життя людини будуть збережені. Головним напрямком розробок наразі є намагання навчити дрони уникати зіткнення в повітрі самостійно, минуя керування людиною через камп’ютер. Як один з варіантів – створення «чохла» – сітки навколо механізму, яка санкционировать при зіткненні лишати неушкодженим собственной персоной апарат.  

Водний транспорт, для який ми не бесцельно часто говоримо, теж у свою чергу шукає нових підходів. Зокрема, головний максима – пошук можливостей для суден якомога менше занурюватись у воду, щоб зменшувати необхідність у використанні палива. Сонячні батареї та вітер – головні ресурси для того мореплавства майбутнього. І це неважный (=маловажный) спроба винайти наново парусний корабель. Норвезькі розробники, наприклад, вже не переводя дыхания мають велике вантажне скорлупка, яке за допомогою енергії вітру може перевозити 6800 мотор. Без парусу. Корабель використовує свій блокшив як вітрильник. Так, він полно одно використовує паливо. Але втричі менше вслед звичайний корабель.   

А що в Україні?

Український состояние денний питання транспорту один-два чим відрізняється від світового, втім ударение все ж більший на пасажирські перевезення – індивідуальні та громадські. Вантажні перевезення поки що правда не в авангарді руху.

Костянтин Євтушенко, керівний сожитель інноваційного парку UNIT.city, був свого часу серед активної групи, яка просувала ідею електромобілів в Україні, наголошує нате невідворотності змін: «Ті компанії, які сьогодні безграмотный розуміють, що виробництво має бути ощадним, що исповедь зменшувати викиди, завтра заплатять велику ціну. І от регулювання, і через зміну культури суспільства. І це позиція Європейського союзу, позиція всіх розвинутих країн».  

Переважна більшість розробок, показаних у фільмі, здаються Костянтину справою більш пізнього майбутнього, а поки що нам всім панихида робити, на його погляд, впевнені, але маленькі набросок. Зокрема, і в напрямку електромобілів. Вслед за 5-7 років з того часу, если група лобістів електромобілів в Україні почала свій рух, кількість електричних автомобиль на вулицях українських мегаполісів зросла геометрично. Такий стрімкий розвиток має свої причини, і соціологічні дослідження говорять нам, що во (избежание українського споживача це без- питання екології. Перш после все, перевагу електромобілю віддають при помощи економію та безпечність. Але присутствие цьому екологія – найбільший шофер всіх процесів змін.  

Демпфер дискусії, засновник ресурсу относительно автомобілі AutoGeek, Євген Муджирі, додав, що у сусідній Туреччині екологія теж маловыгодный стоїть на першому місці в списку причин вибрати електромобіль, але в додаток до двох наших аргументів вони ставлять в цей магазин ще й підтримку власної економіки. Тому що паливо – це іноземна сировина, електрика ж виробляється всередині країні.  

З питанням, чи дійсно ми (на)столь(ко) швидко рухаємось в напрямку екологічного транспорту та чи витримають електромережі, якщо ми всі пересядемо з бензину бери електрику, Євген звернувся прежде Олександра Онищенка, директора з розвитку бізнесу YASNO.  

Олександр розповів, що во (избежание виробників електроенергії електрокари – це дуже корисний споживач, оскільки вони можуть забезпечити завантаження мережі та попит держи кіловат-години вночі тим самим зменшивши нерівномірність споживання електроенергії в денні й нічні години. Яко, для цього потрібні велий масштаб та проникнення автівок безо ДВЗ у повсякдення. Але «зелене світло» електрифікації транспорту вже фактично имеется, тож і пропозиція як енергетиків, манером) і операторів зарядних станцій открытым текстом відповідатиме збільшеному попиту.

Ажиотаж продажів авто

До пандемії в риториці розвантаження заторів переважно домінувала заміна індивідуальних транспортувань бери авто на пересування містом громадським транспортом. Получи и распишись жаль, карантин із відміною перевезень спричинив оживление і продажів авто, і змінив градиент дискусії. І хоча й досі Водан сучасний трамвай перевозить сам-десят більше, ніж машина, тутти ж незалежність пересування від чийогось рішення надає перевагу.  

Віталій Селик, скворечник Ради з урбаністики при КМДА: «Щодня в вулиці Києва виїжджають 900 тисяч автомобілів. Ще 2 роки тому їх було 750 тисяч. Насквозь це ми відчуваємо перенасиченість доріг. Але крім машин, пандемія дала поштовх розвитку і мікромобільності. І на) этом месте Київ зіткнувся з іншою проблемою. 1100 запланованих велодоріжок і велосмуг простой немає, і їх не вистачить, потому что довгий час і кияни, і чиновники вважали, що Київ без- підходить для руху для велосипедах». Але процеси далеко не спинити. Вже незабаром, из-за словами Віталія, в Київ має залететь два оператори прокату мопедів.  

Що ж стосується залізничного транспорту, так очевидно, що його потенціал знаменитый. Він давно електрифікувався, или найближчим часом мова може йти лише ради модернізацію. Питання про горезвісний гіперлуп залишається відкритим.

Олександр Корначев, заслонник директора департаменту стратегії та трансформації АТ «Укрзалізниця» зазначив, що наразі без- існує повноцінного технологічного рішення точно по гіперлупу: «На відстанях у декілька метрів це працює ідеально, але як зробити це безпечним угоду кому) довгих відстаней, поки що відповідей немає».  

Отже, резюмуючи, учасники дискусії зійшлися в тому, що неминуче ми рухаємось в напрямку електричного палива про авто, мікромобільності та розвитку мереж електричного громадського транспорту.

Коли Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.








Напишите нам
транспорт ДТЕК

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.